HPS HTSER45-050-062-BLK Silicone Elbow Reducer - 45 Degree Black Length 5in.
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
01
quantity
Product details
Category
Specifications
  • MPN: HTSER45-050-062-BLK
  • UPC: 648044830223
  • Color: Black
  • Inside diameter: 0.5" - 0.62" (13mm - 16mm)
  • Outside Diameter Base (B): 0.91" - 1.03" (23mm - 26mm)
  • Hose Length / Leg Length: 5"
  • Reinforced Layer: 4-ply Polyester
  • Max. Temperature Rating: 350F
  • Oil-Resistant: No
  • Wall Thickness: 5mm